HizmetlerimizDomain Tescili
 
Domain internet ortamında siteninizin kullanılabilmesi icin tescil ettiğiniz belli kuralları olan bir isimdir. Örn: firmaniz.com , burada .com yerine yüzlerce farklı uzantı gelebilir. Her bir uzantının farklı anlamları vardır.
Hicbir domaini satın alamazsınız, sadece belli bir süreliğine tescil ederek kullanım hakkını kiralayabilirsiniz. Bu süre minumum 1 yıldır. Her süre bitiminde tescili yenilemeniz durumunda o isim hakkını kullanmaya devam edersiniz. Yenileme yapmamanız durumunda o domaini baska bir kisi kullanmak üzere tescil ettirebilir.
Web sitesi olusturmak icin domainden baska hostinge ihtiyacınız vardır.
Alan adı tescili ile ilgili uyarılar !

Ramnur Bilgi Teknolojileri misyonu gereği Türkiye'deki website sahiplerini önemli konularda uyarmayı kendine bir ödev olarak saymıştır.

* Alan adi (Domain Name) Tescilinde dikkat edilmesi gereken noktalar.

* Ücretsiz domain konusunda Uyarılar !

* WEB Tasarımı yapan Firma yada kişilerin DOMAIN'inizi kendi hesaplarına aktarmasına izin vermeyiniz.

Lütfen aşağıda ki açıklamaları çok dikkatle okuyunuz.

Bazı alan adı tescili yapan firmalar ya da kişiler alan adlarını ücretini siz ödediğiniz halde kendi şahısları veya firmaları üzerine tescil etmekte olduğunu çok sıklıkla görüyoruz.

Art niyetli firmalar veya kişiler adınıza tescilini yaptıkları alan adlarının tüm haklarını kendi üzerlerine yapmaktadırlar. Alan adlarının yenileme dönemlerinde alan adının sahibi olan kişi ve kurumlardan çok yüksek bedel talep etmektedirler. Bu bedeli ödemek istemeyen kişi yada kurumlar alan adlarını bir başka hosting ve alan adı tescil firmasına transferde edememektedirler , ve alan adlarını kaybetmektedirler.

Ücretsiz Domain Tescili Ve sonrasında Sizi bekleyen Sürprizler,

Ücretsiz verilen alan adlarına rağbet etmeyiniz. Bu domainlerin yönetimini size vermeyeceklerdir, dolayısı ile memnun kalmamış olsanız bile hosting firmanızı değiştiremeyeceksiniz. Hosting Firmanızı Değiştirmek istediğinizde veya 2.yıl yenileme döneminde bu alan adı için sizden yüklü bir fiyat istenecektir. Bu gibi TUZAK ' lara düşmeyiniz.

WEB TASARIM Firmalarının DOMAIN 'inizi Kendi hesaplarına aktarmanızı Telep etmelerini kabul etmeyiniz !! Çok Önemli

Domain Tescilini Ramnur Bilgi Teknolojileri aracılığıyla yaptıysanız ve Daha sonra bir TASARIM firması ya da kişisi ile anlaştınız. Tasarımcı, Domainin kontrolünü kendi hesabına aktarılmasını isteybilir. Bu duruma ŞÜPHE ile yaklaşınız. Domain kontrolünü bazı ayarlar yapacağız v.s gibi taleplerle sizden başka bir hesaba aktarmasını istediklerinde, siz her türlü ayarın sizin tarafınızdan yapılabileceğini bildiriniz (Ramnur Bilgi Teknolojileri size her zaman destek verecektir ) ve alan adınızı aktarmayacağınızı bildiriniz. Bu tarz talepleri olan tasarımcılar ile çalışmamanızı sağlık veririz. Deneyimlerimiz, bu gibi talepte bulunan kişiler ve firmalar, ajanslar sizin alan adı yönetimini ele geçirerek, sizde yenileme dönemlerinde yüksek bedel talep etmekte olduklarını ve hatta tararımcıların ortadan kaybolduklarını ve bu kez de alan adınızı yenileyemediğinizden kaybedildiği çok sıklıkla görülmiştir.

Tesil Sonrası için Uyarı :

Alan adınızı tescil ettirdikden sonra muhakkak WHOIS sorgulaması yapınız. Tescil eden ve alan adı yönetici olarak sizin bilgilerinizi mi içeriyor , kontak e-mail adresleri size ait e-mail adresi olarak girilmiş olup olmadığını kontrol ediniz.

Alan adınız sizin veya firmanız için çok önemlidir.
Şahsınızın veya firmanızın üzerine tescil edilmesi gerekmektedir.
İleride sorun yaşamamak ve alan adınızı kaybetmemek için çok dikkatli olunuz.

İlk başta çok ucuza aldığınızı sandığınız alan adınız, daha sonra size çok pahalı sonuçlar doğurabilir.

Sorun yaşamamak için alan adınızı Ramnur Bilgi Teknolojileri'ni aracı kılarak tescil ettiriniz.

Ramnur Bilgi Teknolojileri bu konularda Firmaları, kişisel internet kullanıcılarını bilinçlendirmeyi kendisine görev edinmiştir.

Saygılarımız ile,