Hakkımızda
  Vakfımızın Amacı
  Mütevelli Heyeti
  Personel Kadromuz
  Faaliyetlerimiz
  Neden Vakıf?
  İletişim
  İlçenin Tarihçesi
  Coğrafi Yapısı
  Nüfus
  Ekonomi
  Eğitim ve Öğretim
  Sağlık
  Sosyal Durum
  Ulaşım ve Altyapı
  İz Bırakanlar

 
Untitled Document

Kocaköy Kaymakmlığı S.Y.D.V. Başkanlığı Resmî Web Sitesi

  Devletimizin en önemli sosyal yardım ve himaye kuruluşu olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü; gerek yurt çapında sürdürdüğü yardım faaliyetleri ile sosyal güvencesi olmayan yoksul, kimsesiz, muhtaç ve düşkün vatandaşlarımıza gerekse istihdam odaklı mesleki eğitim ve proje destekleri ile işsiz, eğitimsiz vatandaşlarımıza ilişkin devletin sosyal sorumluluklarını yerine getirmektedir.

Bu kanuna dayanılarak Vakfımız 1991 yılında kurularak ilçemizdeki fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçlarını karşılamakla faaliyetlerine başlamıştır.

Vakfımız, İlçemiz Hükümet Konağının zemin katında hizmet vermektedir.

Fakir ve Yardıma muhtaç Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını; Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü’nden aktarılan ödeneklerle karşılamaktadır.

1 Vakıf Müdürü, 1 Sosyal Yardım ve İnceleme görevlisi, 2 Büro memuru ve 1 hizmetli olmak üzere 5 personel ile hizmet vermektedir.

Vakfımız; ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın gıda, eğitim, barınma, kırtasiye ve iş kurma projeleri ve sosyal projelerle hizmet vermektedir. Bu kapsamada ilçemizde 35 tane küçük ölçekli gelir getirici proje ile 35 vatandaşımızı iş sahibi yapmıştır. Ayrıca 2008-2009 eğitim yılında yapmış olduğumuz sosyal projelerle 287 lise öğrencimizi bağlı köy ve dış mahallelerden İlçe merkezindeki Kocaköy Lisesine taşıyarak öğrencilerimizin eğitimlerine devam etme  olanağı sağlanmıştır. Aynı şekilde 300 anasınıfı çocuğumuzun giyim, kırtasiye, oyuncak ve  gıda ihtiyaçlarını karşılayarak okul öncesi eğitimlerine katkıda bulunarak eğitime hazırlanmalarına olanak verilmiştir.

 

Bugün

 

 
 

Kocaköy Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı © 2008 - Tasarım: Ramnur İnternet Hizmetleri