HizmetlerimizWeb Hosting
 

Bir web sayfası yapmak istiyorsanız, yayınlamak istediğiniz sayfalar, resimler veya dökümanlar internet kullanıcıları tarafından erişebilen bir bilgisayarda (sunucu) bulunmalıdır. Bu bilgisayar sizin evde ya da iş yerinde kullandığınız bilgisayarınız olamaz çünkü gerekli programlar ve donanımlarınız varsa bile bilgisayarın internet bağlantısı bu işi gerçekleştirmek için yetersiz kalacaktır.
Bu sebeple internette site yayınlamak için özel olarak üretilmiş, internet omurgasına hızlı bağlantısı olan, birçok kullanıcıya aynı anda hizmet verebilecek bir bilgisayarda (sunucuda) yayınlamak istediğiniz dosyaların bulundurulması (hosting) gerekir.
İşte web sitenize ait dosyaları barındıran ve internet kullanıcılarının erişimine sunabilen bu bilgisayarlara web sunucusu (web server), bu veri barındırma ve yayınlama işlemine de web hosting denmektedir.
Web hosting işini yapan birçok şirket ve her şirketin size uygun olabilecek farklı boyutlardaki hosting paketleri bulunmaktadır.

Web hosting bir hizmettir. Ücreti firmadan firmaya göre değişebilir. Hizmetin kalitesi ne kadar iyi olursa fiyatı doğru orantılı olarak artar. Zaten yüksek fiyatlı olup da randuman vermeyen web hosting paketlerinin aldatıcılığı tarafınızca çok kolay tespit edilebilir. Şöyle ki, sayfanızı ziyaret ederken bilgisayarınıza geç yükleniyorsa sayfanız, ara ara sayfayı açmakta sorunlar yaşıyorsanız, sayfanız saatlerce veya günlerce ara ara açılmıyorsa, sayfanız ile ilgili güvenlik sorunları yaşıyorsanız ve tüm bunlara rağmen teknik destek alamıyor veya aldığınız teknik destek yetersiz kalıyorsa kullanmış olduğunuz Web hosting paketi kalitesiz, web hosting firması ise amatördür. Bu hususlara web hosting hizmeti alınırken dikkat edilmesi gerekir. Çünkü bu saydıklarımız web hosting paketlerinin fiyatının belirlenmesinde aktif rol oynayan faktörlerdir. Ramnur Bilgi Teknolojileri olarak anılan nedenlerden ötürü fiyatlar arasındaki farklar ile firmalar arasındaki hizmet kalitesinin doğru orantılı olmasına dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Saygılarımız ile,